Pierogi z mięsem i grzybami suszonymi
My Polacy bardzo lubimy jeść pierogi. Możliwości naprawdę jest mnóstwo : na słodko, na ostro, z mięsem, kapustą, serem, owocami. To tylko niektóre z propozycji. Dziś u mnie pierogi z mięsem i suszonymi grzybami. Nowy sezon na grzyby powoli się zbliża a u mnie jeszcze spory zapas z zeszłego roku. Do pierogów użyłam mieszanego mięsa z rosołu i suszone podgrzybki. Co do ciasta... Niestety nie należę do osób które potrafią zrobić dobre ciasto na pierogi z głowy. Dlatego dość długo szukałam przepisu, który będzie miał dobrze wszystko określone ile czego i nie pozostawi nic w domyśle. Przepis jest naprawdę rewelacyjny. Ciasto dobrze się zagniata, jest bardzo elastyczne i co dla mnie fajne nie wymaga podsypywania podczas wałkowania ciasta. Zupełnie nie lepi się do wałka ani stolnicy. Podczas robienia pierogów najlepiej zawinąć je w ściereczkę żeby nie obsychało. Z podanego przepisu na ciasto wychodzi ok. 40 szt pierogów. Porcjami wałkuję ciasto na duży cienki placek i wycinam kółka za pomocą szklanki. Pierogi nie wychodzą duże, a ja własnie takie lubię.
Bardzo lubię odsmażane z chrupiąca skórką.
Składniki:
Ciasto:
Bardzo lubię odsmażane z chrupiąca skórką.
Składniki:
Pierogi z mięsem i suszonymi grzybami |
Ciasto:
- 3 szklanki mąki pszennej
- 1 szklanka wrzątku
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżka masła
Farsz:
- 700 dag mieszanego mięsa gotowanego mięsa (drób, wołowe)
- ok. 30 dag suszonych grzybów
- gotowana marchewka
- 1 cebula
- pieprz
- sól
Sposób przygotowania:
Suszone grzyby namoczyć w ciepłej wodzie, kilka razy zmienić wodę. Grzyby gotować ok. 10 minut.
Odcisnąć z wody.
Cebulkę pokroić w drobna kostkę, przesmażyć na patelni z odrobiną oleju. Dodać zmielone: mięso, marchewkę, grzyby.Chwilę przesmażyć wszystko razem. Dobrze doprawić solą i pieprzem. Dokładnie wymieszać.
Mąkę wsypać do dużej miski,dodać sól i masło. Całość zalać bardzo gorąca niemal wrząca wodą i wymieszać za pomocą drewnianej łyżki, tak by woda dotarła do jak największej części mąki.
Ostawić chwile do ostygnięcia. Gdy ciasto przestygnie na tyle, że nie będzie nas parzyć wyrobić dokładnie ciasto ręką, do połączenia się składników i uzyskania gładkiego ciasta. W trakcie wyrabiania nie podsypujemy ciasta mąką. Gorące jeszcze ciasto partiami rozwałkować na cienkie placki, a następnie za pomocą szklanki wycinamy kółka. Nakładamy farsz i zlepiamy.
Gotujemy w osolonej wodzie z dodatkiem kilku kropel oliwy.
Smacznego
Komentarze
Prześlij komentarz